שימושים והשפעות

שימושי השיטה

כללי

עוצמת הרכות (ע"ר) היא שיטת ריפוי הוליסטית וגישה לחיים, שמועילה בכל גיל ובכל מצב - לשיפור הבריאות, לפתרון בעיות בגוף ובנפש, לשיפור מערכות יחסים, לגילוי עצמי ולשיפור איכות החיים בכל הרבדים. אפקטיבית ביותר בטיפול בילדים, בטיפול בקשישים, בשיקום נפגעים, בנשים בהריון. מצליחה בשיקום מכורים לסמים ושלל התמכרויות בחברה. ברובד הפיזי, עוצמת הרכות יכולה לשפר ולרפא בעיות כרוניות ואקוטיות, כמו:

בעיות גב ושלד, גמישות ותנועתיות, כאבי ראש, כאבי פרקים, כאבי רגליים, ורידים, בצקות, לחץ דם גבוה, עצירות, בעיות נשימה, בעיות שינה

עוצמת הרכות מועילה לטיפול במחלות ובעיות רבות, כמו:

סוכרת, פיברומיאלגיה, חרדות, ADD/ADHD היפראקטיביות, קשיי למידה והפרעות קשב, פרקינסון, דלקות פרקים, עייפות כרונית, סוגיות של חוסר ביטחון עצמי, דימוי עצמי נמוך. אחת ההשפעות המשמעותיות של הנענוע היא איזון בכל הרבדים ובפרט - איזון המערכת ההורמונאלית. לכן מומלץ ביותר לגיל ההתבגרות, לגיל המעבר, להקלה על תסמונת קדם הווסת, לנשים בהריון ואחרי הלידה.

מערכת העצבים מזהה את הקצב ההיפנוטי של הנענוע - ונרגעת תוך דקות. מכאן – יעילות של השיטה להורדת מתחים ולטיפול בסטרס, בחרדות. ע"ר מטפלת באנשים הסובלים מדיכאון כרוני/אקוטי. הנענוע החוזר יוצר איזון בין אונות המוח ועל כן ילדים עם קשיי למידה והפרעות קשב מוצאים לאחר מספר טיפולים דרך פעולה חדשה שמאפשרת להם מיקוד וריכוז חדשים. עוצמת הרכות נחוצה לכולם מאחר והיא כלי רב עוצמה לריפוי מערכות יחסים. בסדנאות של עוצמת הרכות מקבל כל אדם טכניקות אותן הוא יכול ליישם עם בני משפחה, בני זוג, ילדים או עמיתים לעבודה. טכניקת הנענוע של עוצמת הרכות היא תקשורת לא מילולית שעוקפת את הקונפליקטים ומגיעה ישר ללב, אל האהבה הבסיסית. כשמביאים אותה הביתה – כל האווירה משתנה לטובה. עוצמת הרכות מרפא טראומות ברכות (בעצם כולנו נפגעי טראומות ברמה זו או אחרת.) ע"ר היא כלי זמין לפתרון משברים ומצבים טראומטיים הן בחוג המשפחה והן בתחום הטיפול המקצועי. בתחום המקצועי נעזרים בה מטפלים עם אנשים הסובלים מבעיות פיסיות או נפשיות. עוצמת הרכות, באופן ייחודי, יוצרת אינטגרציה בין האספקטים הפסיכולוגיים, הגופניים והרוחניים במקום להתמקד באחד מהם (דבר היוצר חוסר איזון) ע"ר מאיטה את תהליך ההזדקנות ומחזירה את הנעורים מתוך הקצב והתנועה "המשמנים" כל מפרק וממריצים את מחזור הדם (ניתן לראות שינוי דרמטי לפני ואחרי טיפול, ועל אחת כמה וכמה אחרי סדרת טיפולים.) במסגרת ההתנדבות עבדנו הרבה עם קשישים בבית חולים הרצפלד, וגם במסגרת מרכז יום לקשיש.

ראינו שיפור ניכר בתחומים רבים:

בעיות נשימה, איכות השינה, גמישות ויכולת התנועה, בצקות, לחץ דם. ולא פחות חשוב - הקלה משמעותית במצב הנפשי, במצבי דיכאון קשים - החזרת הרצון לחיות, החזרת שימחת החיים. ע"ר מאבחנת בקלות חסימות של המטופל והמטפל(!) וממיסה אותן ברכות אצל שניהם! עוצמת הריפוי הדו-סטרי שלה מפתיעה את הכל. ע"ר מעוררת את הנוזלים של המערכת החיסונית בגוף, ומנקזת רעלנים ששקעו בתאינו, כולל תרופות, חומרי כימותרפיה, גמילה מסמים וכל התמכרות ביוכימית אחרת. במהלך הנענוע מופרשים בגוף נוירוטרנסמיטורים חשובים כמו סרוטונין אשר אחראי על מערכת העיכול ועל שינה טובה ואכן הנענוע מחליף את בית המרקחת , לגוף יש תרופות משלו. למשל אנשים שאינם ישנים בעיקר בעקבות טראומה נרדמים בלילה. לא חייבים לחכות לכאבים או מחלות. הנענוע של עוצמת הרכות הוא כלי נפלא למניעת מחלות ושמירה על בריאות טובה, בזכות ההשפעות הברורה שלו על חיזוק המערכת החיסונית של הגוף ויכולת העמידה בפני מחלות עונתיות ודלקתיות. עוצמת הרכות משפיעה על הנהיגה בכבישים ומפחיתה את תאונות הדרכים. הנהג רגוע יותר ואינו נכנס לעימותים עם נהגים אחרים. כאשר מערכת העצבים רגועה - החושים מחודדים יותר והנסיעה בטוחה יותר. ע"ר שלמה כשיטה בפני עצמה וכן ניתנת לשילוב עם שיטות אחרות ומגבירה את עוצמתן. כאן חשוב להזכיר שעוצמת הרכות היא לא רק נענוע – אלא תהליך פסיכותרפיסטי שמאפשר קבלת כלים להעצמה האישית. עוצמת הרכות היא אחת דרכים הישירים ביותר לגילוי עצמי, לשינוי דפוסים, לאהבת הגוף, קבלה עצמית, לצמיחה ולמימוש הפוטנציאל. (על כך תוכלו לקרוא בהרחבה בספרים).